#dualipa Instagram Photos & Videos

Happy Birthday to @dualipa! 🎂❤️
It's been two years since @martingarrix and @dualipa released 'Scared to be lonely'! Would you like to see them collaborate again !? 🤔
. 
Já fez dois anos desde que @martingarrix e a @dualipa lançaram 'Scared to be lonely'! Gostavam de os ver colaborar de novo!? #martingarrix #happybirthday #dualipa #scaredtobelonely

Happy Birthday to @dualipa! 🎂❤️
It's been two years since @martingarrix and @dualipa released 'Scared to be lonely'! Would you like to see them collaborate again !? 🤔
.
Já fez dois anos desde que @martingarrix e a @dualipa lançaram 'Scared to be lonely'! Gostavam de os ver colaborar de novo!? #martingarrix #happybirthday #dualipa #scaredtobelonely

3 0 6 minutes ago
Happy birthday @dualipa! Here are some interesting facts you may not know about the pop star! 🎂

Happy birthday @dualipa! Here are some interesting facts you may not know about the pop star! 🎂

1 1 10 minutes ago
/𝒏𝒆𝒘 𝒓𝒖𝒍𝒆𝒔\
.
.
عفويتها في هذا الفيديو جايبه راسي😂☁️
.
—————————————-
@beberexha @beberexha @beberexha_o9 @beberexha @beberexha_o9 @beberexha_o9 @beberexha_o9 #beberexha #beberexhaedit #beberexhafans #beberexhafan #beberexhavideo #dualipa

/𝒏𝒆𝒘 𝒓𝒖𝒍𝒆𝒔\
.
.
عفويتها في هذا الفيديو جايبه راسي😂☁️
.
—————————————-
@beberexha @beberexha @beberexha_o9 @beberexha @beberexha_o9 @beberexha_o9 @beberexha_o9 #beberexha #beberexhaedit #beberexhafans #beberexhafan #beberexhavideo #dualipa

3 0 10 minutes ago
Hey y’all hows your day

Hey y’all hows your day

59 1 11 minutes ago
👑🇦🇱👐🇦🇱GËZUAR DITËLINDJEN DUA LIPA 🇦🇱👑🇦🇱👐
#alvaabanianvaluesvleratshqiptare 
#dualipa #dualipa🇦🇱

👑🇦🇱👐🇦🇱GËZUAR DITËLINDJEN DUA LIPA 🇦🇱👑🇦🇱👐
#alvaabanianvaluesvleratshqiptare
#dualipa #dualipa🇦🇱

0 0 11 minutes ago
All the wishes for Fua Lipa’s Birthday 🎂🥳
We love you all baby 🤩😍❤️
@dualipa #dualipa #duators

All the wishes for Fua Lipa’s Birthday 🎂🥳
We love you all baby 🤩😍❤️
@dualipa #dualipa #duators

2 3 12 minutes ago
happy birthday dua!!!💞💓💘
~
~
cr: @duaeveer

happy birthday dua!!!💞💓💘
~
~
cr: @duaeveer

2 4 13 minutes ago
Lost in #DuaLipa and her birthday shine ☀️ 🎂 ❤️

Lost in #DuaLipa and her birthday shine ☀️ 🎂 ❤️

21 0 14 minutes ago
Happy birthday Dua 🎉🎊🎂❤ My edits 😊
#DuaLipa #HappyBirthdayDua

Happy birthday Dua 🎉🎊🎂❤ My edits 😊
#DuaLipa #HappyBirthdayDua

1 0 15 minutes ago
Hope you like, I know that isn't the best but doesn't matter, and hope it works. Love you.

Hope you like, I know that isn't the best but doesn't matter, and hope it works. Love you.

9 1 16 minutes ago
ღ Especial de cumpleaños! 🥺💖 #dualipafans #dualipaqueen #dualipa #happybirthdaydualipa

ღ Especial de cumpleaños! 🥺💖 #dualipafans #dualipaqueen #dualipa #happybirthdaydualipa

33 0 18 minutes ago
#DuaLipa #HappyBirthday #ArtistaVyral #VyralNews #Music #England 
Dua Lipa (Londres, Inglaterra; 22 de agosto de 1995) es una cantante y compositora británica de origen kosovar. Su carrera musical se inició a los 14 años, cuando comenzó a versionar canciones de otros artistas en YouTube. En 2015 firmó con la discográfica Warner Music Group y a los 20 años lanzó su primer sencillo «New Love», seguido por el exitoso «Be the One». En enero de 2017 Lipa ganó el premio a la elección pública EBBA. Su homónimo álbum de estudio debut se lanzó el 2 de junio de 2017. El álbum generó siete sencillos, incluidos dos top 10 del Reino Unido «Be the One» y «IDGAF» y el sencillo número uno del Reino Unido «New Rules», que también alcanzó el número seis en los Estados Unidos. En febrero de 2018, Lipa ganó dos premios Brit por la solista británica y a la mayor irrupción musical británica. En abril, el sencillo «One Kiss» de Lipa y Calvin Harris alcanzó el número uno en el UK Singles Chart. En febrero del 2019, fue galardonada como «mejor nuevo artista» por los Premios Grammy, y su colaboración en «Electricity» con Mark Ronson y Dj Diplo recibió el galardón de «mejor grabación de Dance». Si quieres saber más de este artista, haz clic en el enlace de nuestra Bio.

#DuaLipa #HappyBirthday #ArtistaVyral #VyralNews #Music #England
Dua Lipa (Londres, Inglaterra; 22 de agosto de 1995) es una cantante y compositora británica de origen kosovar. Su carrera musical se inició a los 14 años, cuando comenzó a versionar canciones de otros artistas en YouTube. En 2015 firmó con la discográfica Warner Music Group y a los 20 años lanzó su primer sencillo «New Love», seguido por el exitoso «Be the One». En enero de 2017 Lipa ganó el premio a la elección pública EBBA. Su homónimo álbum de estudio debut se lanzó el 2 de junio de 2017. El álbum generó siete sencillos, incluidos dos top 10 del Reino Unido «Be the One» y «IDGAF» y el sencillo número uno del Reino Unido «New Rules», que también alcanzó el número seis en los Estados Unidos. En febrero de 2018, Lipa ganó dos premios Brit por la solista británica y a la mayor irrupción musical británica. En abril, el sencillo «One Kiss» de Lipa y Calvin Harris alcanzó el número uno en el UK Singles Chart. En febrero del 2019, fue galardonada como «mejor nuevo artista» por los Premios Grammy, y su colaboración en «Electricity» con Mark Ronson y Dj Diplo recibió el galardón de «mejor grabación de Dance». Si quieres saber más de este artista, haz clic en el enlace de nuestra Bio.

2 0 19 minutes ago
Dua Lipa сегодня празднует свой день рождения! Ей исполняется 24 года 😍 Поздравляем красотку🎉👑
#dualipa

Dua Lipa сегодня празднует свой день рождения! Ей исполняется 24 года 😍 Поздравляем красотку🎉👑
#dualipa

3 0 22 minutes ago
What’s your favorite scene from the lover music video?!❤️❤️ #lovermusicvideo @taylorswift

What’s your favorite scene from the lover music video?!❤️❤️ #lovermusicvideo @taylorswift

9 1 23 minutes ago
my only leuvvv
@dualipa #dualipa

my only leuvvv
@dualipa #dualipa

46 1 23 minutes ago
Kapitulli #379 ,
-Ndjeu frymarrjen e thelle te se bijes,e dinte qe ajo po qante,elenen gjithmon e kishte trembur kjo dite e dinte qe ai nje dite do e lendonte Saren,,dhe ajo dite sipas saj kishte ardhur..
-Sara...ku eshte ai??Eshte kthyer me Arlen apo jo!!
-nk eshte kthyer me Arlen,,mjaffftttt,,i uleriu te emes,po i plaste koka,as ne enderr nk donte ta degjonte ate fjali qe "ai eshte kthyer me Arlen".
Ajo nate i dukej kaq shume e gjate,pa fund,
-Kthehu ne shtepi,i peshperiti Elena ne anen tjeter te cel,,
-mjaft Elena,me ler te qete,,,i tha ajo dhe e mbylli telefonin duke e flakur tutje.
Degjohej perseri Elena qe e telefononte,,
Nk kishte ndermend ti pergjigjej,mbeshteti koken ne jastek dhe filloi te qante,,
Ai ende nk ishte kthyer,po sikur te kishte shkuar vertet te Arla!Po sikur ti kishte ndodhur gje!!Po cmendej me ato idet e saj neper koke,mendonte vetem me te keqen.Nk mund te rrinte aty duarkryq duke pritur te ndodhte ndonje mbrekulli,,Ajo nk besonte te mrekullite kishte kohe qe kishte hequr dore.
Mrekullite ishte ajo qe duhej ti krijonte..Kohet e fundit po jetonte vetem ferrin,,
U cua dhe u drejtua drejt deres duhej te shkonte ta kerkonte nk mundej me te rrinte e te priste,,ishte vone dhe ai as nk kishte ndermend te kthehej ne shtepi,,
Sapo vuri doren mbi dorezen e deres ndjeu nje te kercitur celesash dhe deren qe u hap,,
Shtangu ne vend,,Ishte AI ,,Franci,me ne fund u kthye ne shtepi,U pane per disa sekonda ne sy ashtu pa folur,ajo donte vetem ta perqafonte fort dhe ti thoshte sesa shume e donte.
Ndersa Ai as nk mendonte ta shihte aty ne ate ore te vone te nates sidomos pas debatit qe paten per Arlen dhe xhulion.
Edhe ai kishte nevoje ta perqafonte,ta shtrengonte ne krahet e tij.Pa syte e saj te trishtuar,,
E mbajti veten,pasi e pa per disa sekonda ne sy as nk i foli e la aty prane deres dhe hyri brenda,,
Edhe pse ai nk i foli ajo perseri u ndje e lumtur qe ai me ne fund ishte kthyer ne shtepi,qelbej era alkol kjo shpjegonte qe me siguri kishte qene ne ndonje bar deri vone,u ndje e lehtesuar te pakten tashme ishte e sigurt qe ai nk kishte qene te Arla..
U ndje keq qe ai nk i foli por nk e dha veten,fshiu shpejt lotet qe i rrodhen ne faqe,
-
, #vazhdon ❤️🙏

Kapitulli #379 ,
-Ndjeu frymarrjen e thelle te se bijes,e dinte qe ajo po qante,elenen gjithmon e kishte trembur kjo dite e dinte qe ai nje dite do e lendonte Saren,,dhe ajo dite sipas saj kishte ardhur..
-Sara...ku eshte ai??Eshte kthyer me Arlen apo jo!!
-nk eshte kthyer me Arlen,,mjaffftttt,,i uleriu te emes,po i plaste koka,as ne enderr nk donte ta degjonte ate fjali qe "ai eshte kthyer me Arlen".
Ajo nate i dukej kaq shume e gjate,pa fund,
-Kthehu ne shtepi,i peshperiti Elena ne anen tjeter te cel,,
-mjaft Elena,me ler te qete,,,i tha ajo dhe e mbylli telefonin duke e flakur tutje.
Degjohej perseri Elena qe e telefononte,,
Nk kishte ndermend ti pergjigjej,mbeshteti koken ne jastek dhe filloi te qante,,
Ai ende nk ishte kthyer,po sikur te kishte shkuar vertet te Arla!Po sikur ti kishte ndodhur gje!!Po cmendej me ato idet e saj neper koke,mendonte vetem me te keqen.Nk mund te rrinte aty duarkryq duke pritur te ndodhte ndonje mbrekulli,,Ajo nk besonte te mrekullite kishte kohe qe kishte hequr dore.
Mrekullite ishte ajo qe duhej ti krijonte..Kohet e fundit po jetonte vetem ferrin,,
U cua dhe u drejtua drejt deres duhej te shkonte ta kerkonte nk mundej me te rrinte e te priste,,ishte vone dhe ai as nk kishte ndermend te kthehej ne shtepi,,
Sapo vuri doren mbi dorezen e deres ndjeu nje te kercitur celesash dhe deren qe u hap,,
Shtangu ne vend,,Ishte AI ,,Franci,me ne fund u kthye ne shtepi,U pane per disa sekonda ne sy ashtu pa folur,ajo donte vetem ta perqafonte fort dhe ti thoshte sesa shume e donte.
Ndersa Ai as nk mendonte ta shihte aty ne ate ore te vone te nates sidomos pas debatit qe paten per Arlen dhe xhulion.
Edhe ai kishte nevoje ta perqafonte,ta shtrengonte ne krahet e tij.Pa syte e saj te trishtuar,,
E mbajti veten,pasi e pa per disa sekonda ne sy as nk i foli e la aty prane deres dhe hyri brenda,,
Edhe pse ai nk i foli ajo perseri u ndje e lumtur qe ai me ne fund ishte kthyer ne shtepi,qelbej era alkol kjo shpjegonte qe me siguri kishte qene ne ndonje bar deri vone,u ndje e lehtesuar te pakten tashme ishte e sigurt qe ai nk kishte qene te Arla..
U ndje keq qe ai nk i foli por nk e dha veten,fshiu shpejt lotet qe i rrodhen ne faqe,
-
, #vazhdon ❤️🙏

223 7 25 minutes ago
Mulher da minha vida '-' .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#dualipa #music #angel #art #drawing #desenho #arte #musica #queen #power #marvel #dccomics #naruto #dragonballz

Mulher da minha vida '-' .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#dualipa #music #angel #art #drawing #desenho #arte #musica #queen #power #marvel #dccomics #naruto #dragonballz

10 1 27 minutes ago
's post.
—————
"Nuestro destino vive en nosotros. Sólo debes ser lo suficientemente para verlo."
—————
✴Dt: etiquetado.
✴CC: yo.
———
❇Tags ❇
———
#liliabuckingham #milliebobbybrown #dualipa #pink #fans #buckingham #camilacabello #selenacabello #noahschnapp #sadiesink #maddieziegler #brat ❤

's post.
—————
"Nuestro destino vive en nosotros. Sólo debes ser lo suficientemente para verlo."
—————
✴Dt: etiquetado.
✴CC: yo.
———
❇Tags ❇
———
#liliabuckingham #milliebobbybrown #dualipa #pink #fans #buckingham #camilacabello #selenacabello #noahschnapp #sadiesink #maddieziegler #brat

6 16 27 minutes ago
🆕 ESTRENO
Taylor Swift nos presenta una carta visual a su amado, en su nuevo vídeo, 'Lover'.
Míralo ahora en YouTube.

🆕 ESTRENO
Taylor Swift nos presenta una carta visual a su amado, en su nuevo vídeo, 'Lover'.
Míralo ahora en YouTube.

44 1 28 minutes ago
that smile 🥺 | @dualipa | #dualipa

that smile 🥺 | @dualipa | #dualipa

28 2 29 minutes ago
First meme hope you liked #dualipa #24 #memes #birthday #dualipalove

First meme hope you liked #dualipa #24 #memes #birthday #dualipalove

14 1 30 minutes ago

Top #dualipa posts

Happiest birthday to this beautiful girl.  @dualipa Hope you have the best day 💕
#nikki_makeup #tbt #dualipa

Happiest birthday to this beautiful girl. @dualipa Hope you have the best day 💕
#nikki_makeup #tbt #dualipa

40,501 228 5 hours ago
Happy Birthday to the gorgeous & talented @dualipa !

We love you here at NRJ, may you drop hit after hit, year after year.

#HappyBirthday #DuaLipa

Happy Birthday to the gorgeous & talented @dualipa !

We love you here at NRJ, may you drop hit after hit, year after year.

#HappyBirthday #DuaLipa

1,596 19 10 hours ago
Happy 24th  Birthday @dualipa😍😍😍🎉🎉
Hope for a new collab 😍😍😍
Common @martingarrix and @dualipa lets do this 🔥 ➕✖➕✖➕✖➕✖➕✖➕✖
.
.
#martingarrix #dualipa #martingarrixfans #dualipafans #martingarrixfan #dualipaedit #garrixnews #garrixer #duality #garrixfamily #garrixers #garrix #teamgarrix #martingarrixlove #tomorrowland #music #dutch #albanian #netherlands #amsterdam #albania #kosovo

Happy 24th Birthday @dualipa😍😍😍🎉🎉
Hope for a new collab 😍😍😍
Common @martingarrix and @dualipa lets do this 🔥 ➕✖➕✖➕✖➕✖➕✖➕✖
.
.
#martingarrix #dualipa #martingarrixfans #dualipafans #martingarrixfan #dualipaedit #garrixnews #garrixer #duality #garrixfamily #garrixers #garrix #teamgarrix #martingarrixlove #tomorrowland #music #dutch #albanian #netherlands #amsterdam #albania #kosovo

566 3 13 hours ago
🍰💗 Ya queríamos que este día llegara para decir... ¡Feliz cumpleaños @dualipa! 💗🍰
.
.
.
#DuaLipa #HBD

🍰💗 Ya queríamos que este día llegara para decir... ¡Feliz cumpleaños @dualipa! 💗🍰
.
.
.
#DuaLipa #HBD

1,032 6 8 hours ago
Happy birthday🖤
@dualipa🥂

Happy birthday🖤
@dualipa🥂

128 59 6 hours ago
Felices 2⃣4⃣ años a nuestra reina @dualipa! Le deseamos lo mejor en este día tan especial y en este nuevo año que va a estar lleno de cosas lindas y nueva música 🎉

#dualipa

Felices 2⃣4⃣ años a nuestra reina @dualipa! Le deseamos lo mejor en este día tan especial y en este nuevo año que va a estar lleno de cosas lindas y nueva música 🎉

#dualipa

246 2 4 hours ago